ВзаємоДія

Софія Камінська, Київ/Львів

ВзаємоДія — це інформаційна платформа ідея якої об’єднати все, що люди гуглять про російську війну в Україні в одному місці. Всі корисні посилання про війну за одним кліком. 

🌐 Сайт

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: створили стратегію розвитку платформи, розробили чат-бот для пошуку необхідної інформації на платформі, опубліковали 10 нових статей. 

“Менторство — чудовий формат, який покривав усі “гепи” проекту”.


VR музей “War against Ukraine”

Вікторія Лопухіна, Київ/Прага

Віртуальний музей “War against Ukraine” про війну Росії з Україною —  місце, де представлені фото та відео фіксації жахіття, що творять окупанти на нашій землі. Це фотогалерея та медіатека відео, взятих з офіційних українських джерел.

🌐 Сайт VR-музею

Відеотрейлер проєкту

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: була зроблена експозиція (перший поверх музею), публічний запуск проєкту у відкритий доступ. 

“Менторські сесії в стипендіальні програмі —  дуже екологічний спосіб навчання, бо інформацію отримуєш за особовим запитом і у необхідній саме тобі кількості”.


Волонтерський штаб “Культурний ШОК”

Тетяна Голубова, Харків

Волонтерский хаб “Культурний ШОК” виник в перші дні повномасштабної війни у Харкові. Команда з культурної спільноти самоорганізувалися у волонтерську структуру. Основна діяльність штабу: допомога військовим, лікарням та цивільним перший час в Харкові, а тепер і в Харківській області.

🌐 Facebook 📺 Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: “Направду вважаю, що головний успіх в тому, що ми з командою змогли побудувати працюючу систему роботи штабу в геть стихійних та швидкозмінних умовах, навчилися адаптуватися до них та оперативно вирішувати проблеми. А ще побудували ефективну мережу контактів”.


Курси з домедичної допомоги та такмеду

Олена Мельник, Кам’янське, Дніпропетровська обл.

Олена тренерка з тактичної медицини. Вона проводить курси для громади м. Кам’янське з такмеду та навчає тому, як надавати першу домедичну допомогу в умовах загрози життю.

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: 729 осіб пройшли навчання за три місяці у місті Кам’янське. 

“Найбільше моє досягнення — ефективний моніторинг і оцінка проекту. На підставі правильно розроблених показників і анкетування учасників курсу виявила новий актуальний запит громади”.


ТАК.Це Штаб

Ксенія Букшина, Київ

Ксенія — засновниця ТАК.Це Штаб, гуманітарного центру, створеного 25 лютого 2022 року на базі видання для відповідальних мам Promum. Протягом війни в Україні команда допомагає мамам, які опинилися в складних життєвих обставинах внаслідок військової агресії. ТАК.Це Штаб забезпечує сталою матеріальною та психологічною підтримкою матерів та дітей.

🌐 Сайт

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: створили та запустили сайт гуманітарного центру ТАК.Це Штаб, надіслали гуманітарну допомогу для понад 5000 сім’ям.


Підмога

Оксана Павленко, Київ

Підмога — проєкт, створений в рамках divoche.media, мета якого зібрати всі ініціативи, які зараз допомагають українським жінкам,  аби показати, що допомога є та існує багато організацій, які готові її надати.

🌐 Сайт 📱Telegram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: до участі в проєкті долучились 24 неурядові організації, 12 телеграм-ботів та 3 гарячі лінії, які допомагають жінкам на території всієї України. Було опубліковано 25 статей, 20 медіа та 5 блогерів написали новини про запуск проєкту.


РІД: розвивайся, інтегруйся, дій!

Неля Гринишин, с. Цінева, Дубівська громада, Івано-Франківська обл.

Неля з командою в рамках проєкту інтегрує внутрішньо переміщену молодь, яка живе в Дубівській громаді (Івано-Франківська область), гуртує молодіжну спільноту між собою та допомагає налагодити зв’язок з місцевою молоддю. 

🌐 Facebook 

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: створено молодіжну ініціативу, що реалізується на території Дубівської громади, проведено 10 тематичних заходів, також розроблено низку рекомендацій до місцевої влади щодо розвитку молодіжного руху у громаді. 

“Найбільше наше досягнення: максимальне налагодження комунікації між старостою села-бізнесом-мешканцями громади-молоддю і внутрішньо переміщеною молоддю”.


Культурний Афронт

Дарина Підгорна, Київ

Проєкт про культуру, життя людей і країн у ній. Створюють базу злочинів рф, які були вчинені по відношенню до української ідентичності, культури, мови та релігії.

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: розроблена Instagram-сторінка проекту з документування та популяризації української культурної спадщини, опубліковано 15 дописів про проект та культурні пам’ятки, до електронної бази внесена інформація щодо 200 пошкоджених пам’ятників або знищених через російське вторгнення, результати моніторингу та його аналіз передано до 3 компетентних державних органів і в один міжнародний орган.


PetLive

Віктор Яцик, Київ

Віктор — засновник платформи PetLive, яка створена з метою об’єднання власників тварин та надавачів різних послуг: перетримка, вигул тощо. З початку повномасштабного вторгнення особливо корисним та затребуваним став сервіс платформи “Дошка оголошень про загублених і знайдених тварин”.

🌐 Сайт PetLive

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: був розроблений мобільний додаток для власників тварин, де вони можуть знайти провайдера послуг для вихованця: сіттера, або перетримку або інформацію про ветеринарні клініки, аптеки, зоомагазини, салони, ресторани та інш.  Додаток працює як на Android так і Apple в 32-х містах України.


Mentally UA

Анастасія Мішанчук, Київ

Проєкт Mentally UA направлений на навчання українців коректному поводженню із людьми, які стали жертвами насильства, учасниками та свідками бойових дій та які, унаслідок отримали психологічні травми. Команда Mentally UA просуває важливість турботи про ментальне здоров’я та популяризує думку, що звертатися до фахівців із психічного здоров’я не соромно і потрібно.

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: була створена головна сторінка проекту в Instagram, де опубліковано 25 дописів з різними порадами від експертів з надання психологічної допомоги, за цей період підписалось 497 читачі. Створений також Telegram-канал проекту.


Вільна Наука

Вероніка Кисіль, Київ / Париж

Вільна наука – агрегатор новин української науки. За допомогою сайту, наукові інститути та установи можуть з легкістю розповідати про свої відкриття та публікувати прес-релізи, а журналісти – отримувати контакт з представниками наукових установ для розповсюдження новин серед громадськості.

🌐 Сайт Вільна Наука

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: створений сайт, за допомогою якого наукові інститути та установи можуть розповідати про свої відкриття, а журналісти – отримувати контакт з представниками наукових установ для розповсюдження новин серед громадськості. Опубліковано 20 нових статей на сайте та 20 медіа написали про створення проекту, розроблені версії сайту тремя мовами: українською, французькою та англійською та запущені сторінки в соціальних мережах.


Кластер самодопомоги

Марина Мартиненко, Червоноград

Марина займається поліпшенням психологічного благополуччя дітей та батьків ВПО в Червоноградській ОТГ. Вона організовує та проводить регулярні групові та тематичні зустрічі з дітьми та їх батьками, під час яких ті навчаються, грають та отримують соціальні навички та підтримку, що допомагає пережити наслідки, які спричинила війна.

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: запуск проєкту, виконання операційних та стратегічних цілей, досягнення індикаторів, розширення цільової аудиторії, можливість працювати від конкретного запиту людей. 

“Люди, навіть коли з шелтера верталися додому продовжують писати, телефонувати, отримувати підтримку. Проєкт не був направлений на людей старшого віку, але я пішла за потребою бенефіціарів і запровадила нові активності.. Загалом програма перевершила всі очікування в позитивному плані”.


Екологічний моніторинг та збір доказів екологічних військових злочинів росії

Віра Порєва, Мелітополь/Київ

В рамках свого проєкту Віра забезпечує постійний екологічний моніторинг (динаміки змін протягом трьох місяців) водних об’єктів, територій та об’єктів ПЗФ Приазов’я Запорізької області; зокрема фіксування та фахове оформлення всіх екологічних збитків, завданих військовими діями. Далі вона передає це Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів, які формують пакет документів для Міжнародного суду ООН. 

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: “Найбільший успіх — це реальна реалізація проекту. І був момент, коли нам здавалося, що далі працювати не буде можливості. Затягнули з забором водних об’єктів. Однак, перепони з якими ми зіткнулися стали тригером для географічного розширення роботи нашого проекту та отримати нових партнерів, наприклад Чорнобильський заповідник”. 

“Офіс Дій дав більше, ніж обіцяли — простір для творчості та інструменти реалізації проекту”.


Молодіжний центр Охтирка

Радіон Дубровка, Охтирка, Сумська обл.

Радіон — керівник молодіжного центру Охтирка, який з початку повномасштабного вторгнення також створили штаб волонтерської підтримки, задля допомоги місцевим та ВПО. Працюють переважно з молоддю. 

🌐 Facebook

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: провели шість тренінгів, організували три кіноперегляди для молоді Охтирки та ВПО, провели дослідження потреб молоді Охтирки та молоді ВПО щодо їхніх потреб під час війни.

“Дякую, що надали підтримку в складний час для Охтирського Молодіжного центру!”


UA City

Нікіта Бєлокопитов, Київ

Команда проєкту створює NFT-моделі архітектурних проєктів, кошти з продажу яких йдуть на відбудову України.

🌐 Cайт UA City 

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: розроблено моделі і завантажено на платформу OpenSea два NFT-об’єкти (Mariupol City Hall та Mariupol “Azovstal” Stadium). 

“Без перебільшення, менторська складова програми — та, яка мене вразила і перевершила всі очікування. Ментори максимально допомогали з проєктом, якщо не порадою, то навіть просто підтримкою. Загалом це був дуже крутий досвід. Вражений професіональністю та ефективністю команди”.


Тернопільський молодіжний центр

Юрій Королишин, Тернопіль

Молодіжний центр створює нові якісні можливості для активної молоді Тернополя, забезпечує роботу різноманітних майданчиків (творчих, культурних, навчальних тощо). З початку повномасштабного вторгнення команда також почала займатися волонтерською діяльністю та проводить благодійні заходи зі збором коштів для ЗСУ. 

🌐 Facebook

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організували захід для молоді Тернополя “День кар’єри”, організували благодійний фестиваль “Тернопільські родзинки” (квартирник та ярмарку) на 300+ учасників, провели благодійний ярмарок на 100+ учасників з хендмейд витворами від молоді.


War in Ukraine

Вікторія Бабич, Київ

Канал War in Ukraine — англомовне ЗМІ про Україну, цільовою аудиторією якого є іноземці. Це майданчик, на якому інформують іноземну аудиторію про актуальні події в Україні через новини із регіонів та перебіг воєнних дій. 

📰 War in Ukraine

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: оновлення дизайну, внутрішня структура команди, яка має тепер постійний вигляд, прописаний бюджет.


Янтарне ФМ

Андрій Стасишин, Новояворівськ, Львівська обл.

Янтарне ФМ — волонтерське радіо, яке з початку повномасштабного вторгнення почалр працювати на хвилях Армія.ФМ в Новояворівській громаді. Окрім, звісно, музики, команда створює розмовний контент з цікавими спікерами та є єдиним загальним джерелом зі сповіщення про повітряні тривоги для громади.

🌐 Сайт 📺 Facebook

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організували цілодобову роботу радіо Янтарне ФМ, записали та опублікували на YouTube 5 епізодів про історію України, організували курс з тактичної медицини для 20 учасників.


Документальний серіал The Red Squad

Гаяне Джагінян, Київ

Гаяне — режисерка, працює над зйомками документального серіалу The Red Squad (“Червона бригада”), про роботу фельдшерів підстанції екстреної медичної допомоги м. Чугуїв, Харківської області.

📰 Тізер серіалу

Проєкт призупинено через технічні причини.


Телеграм канал про Бердянськ

Валерія Буханова, Бердянськ

Валерія — редакторка офіційного телеграм каналу Бердянську, який нині окупований. На каналі  понад 45 тисяч підписників, що є більше половини жителів Бердянська. Цей майданчик є основним місцем, де люди можуть дізнатися про зелені коридори, та інші новини міста.

📺 Telegram-канал

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: розмістили понад 150 публікацій на телеграм-каналі про те, як вижити в окупації, а також про роботу Бердянського гуманітарного центру.

“Кожна зустріч з ментором_кою не тільки надає відповіді на питання та структурує думки у голові, а й надихає”