Frontline Care

Любов Галан, Київ

Frontline.Care – волонтерська ініціатива, заснована у квітні 2022 року спільнотою однодумців, фахівців із IT-бізнесу, комунікацій, громадського сектору. Метою об’єднання є проведення фандрайзингових кампаній та організація закупівлі та доставки спорядження для підрозділів ЗСУ та спецпризначенців, що знаходяться безпосередньо у зоні бойових дій.

🌐Сайт 🌐 Facebook

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: реалізували фандрейзингову кампанію зі збору коштів та забезпечення теплом для військових, реалізували кампанію “Миколай для військових”, в якій волонтерами передавали військовим листівки та подарунки від дітей.

“Я вважаю, що менторство це супер. У нас специфічна діяльність, тому були особливості й по проектному менеджменту, й по фандрейзингу. Але я рада, що ми змогли більше почати спілкуватися з Віктором та познайомилися зі Світланою”.


Львівська Веганська Кухня

Марта Островська, Львів

Ми забезпечуємо переселен_ок веганською гарячею їжею, функціонуємо у форматі звичайного закладу, але безкоштовно. Також забезпечуємо їжею веган_ок у війську.

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: провели 4 заходи для ВПО, які мешкають у Львові; підготували понад 3000 порцій їжі для ВПО, відправили 90 посилок з їжею цивільним та військовим, організували одну поїздку з їжею до Херсону.


Skills Camp

Анна Щерба, Острог

Skills Camp — це серія адаптаційних заходів для підлітків у м.Острог. Упродовж місяця учасники відвідували різноманітні тренінги, воркшопи, розважальні заходи та організували благодійний збір коштів для підтримки постраждалого цивільного населення.

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організували та провели 30 тренінгів, 20 майстер-класів з акторської майстерності, фінансової грамотності та програмування, 9 кінопоказів для підлітків та молоді віком від 12 до 17 років в Острозі, проведено 2 благодійні вистави.

“Ми реалізовували фізичний проєкт табору для дітей в стресових умовах блекаутів та відключень світла. У такому темпі ти ледь встигаєш забезпечити свої фізичні потреби, і экстренно владнати усе, що пішло не так, але діти до нас не просто повертаються, а й приводять друзів. Ну і трошки більш особисто важливий чек поінт — ми провели казкову благодійну виставу для дітей, щоб зібрати кошти на подарунки діткам Харківщини. Завжди мріяла організувати такий захід!”


Подкаст “План відбудови”

Олена Горобець, Кропивницький

Подкаст «План відбудови» від студії «Що чути?» розповідає про повоєнне майбутнє, формулює смисли та ідеї, навколо яких може об’єднатися суспільство. Якою буде найбільша країна Європи після перемоги? А яким буде світ? Двоє журналісток – Анастасія Зубова та Олена Горобець запрошують візіонерів та фахівців в галузях освіти, урбаністики, самоврядування, реформ, здоров’я до обговорення та разом діляться висновками.

🌐 Посилання на всі епізоди подкастів

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організовано та записано 18 подкастів “План Відбудови”, де спікери та спікерки розповіли авторкам проекту своє бачення про повоєнне майбутнє. Епізоди опубліковано на 5 платформах — Аnchor, Youtube, Apple Podcasts, MEGOGO, Google Podcasts та 2 медіаресурсах — НВ Подкасти, Гречка Подкасти. 

“Ми виконали проєкт згідно з планом, залучили сильних спікерів, отримали репости і окремі пости в профільних групах в соцмережах з аудиторією понад 20 тисяч людей!”


Сміливі Відновлювати

Віталій Селик, Київ

Волонтерський проєкт спрямований на допомогу мешканцям Київської та Харківської області у прибиранні завалів, консервації та відновленні житла пошкодженого внаслідок агресії російської федерації проти України у 2022 році, а також підтримці роботи соціальної інфраструктури та наданні гуманітарної допомоги мешканцям деокупованих територій.

🌐 Усі посилання на проєкт

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: виконали зовнішній ремонт в 160 приватних садибах та квартирах, розробили концепцію стаціонарного будинку під реставрацію на приватних садибах, запустили центри у Харкові, Ізюмі та Балаклії та проект «Сміливі дослідження»-2, де провели соціологічні дослідження про стан жертв, які пережили окупацію. Також налагодили співпрацю з партнерами з постачання 20 генераторів та 100 котлів та партнерство з міжнародними виробниками будівельних матеріалів для допомоги у реконструкції житла для українців. До того ж домовилися про вантажівку будматеріалів із Нідерландів і отримали 450 велосипедів для деокупованих територій із Нідерландів, запустили процедуру реєстрації Фонду “Сміливі”.


Енциклопедія громадянина

Юлія Нікітіна, Київ

Достовірна енциклопедія з суспільно-політичних питань, від російсько-української війни, кейсів громадянських протестів/ініціатив до рішень місцевих рад, адміністрацій etc. Енциклопедія спирається виключно на інформацію високого ступеню достовірності, а джерело будь-якого твердження читач може перевірити в один клік. Фінальним засобом захисту від викривлень є механізм відкритого публічного діалогу.

🌐 Сайт

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: підготовлено та опубліковано на понад 200 розшифровок перехоплень СБУ та ГУР в ході війни та опубліковано 150 довідок, що стосуються подій в ході війни.

“У цій стипендії всі ми побачили надзвичайно людино-орієнтований підхід, завдяки якому, на мій погляд, команда впоралася з екстремальними викликами настільки добре, наскільки це взагалі можна було зробити. Впевнена, що менш гнучка система почувалася б набагато гірше у ці надзвичайні часи”.


Начиння

Ірина Шевчук, Київська обл.

Начиння це проєкт, в рамках якого команда створює та розписує власноруч шопери, а весь прибуток від їхніх продажів направляється на гуманітарні чи військові потреби. В кожен шопер закладений певний сенс, пов’язаний з історією чи культурою України.

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: розробили понад 15 макетів для благодійних шоперів, виручені кошти пішли на підтримку неприбуткових та волонтерських організацій, підготували та опублікували понад 10 культурно-історичних публікацій в своїх соц мережах.

 


Правові, інформативні та психологічні зустрічі

Марія Матвійчук, Острог, Рівненська обл.

Проєкт складається із 3 модулів: зустрічі з правових питань (огляд змін до законодавства); психологічні тренінги; активність громадян та способи ефективної громадської участі (пошук ресурсів для особистісної ефективності та огляд національних та міжнародних грантових можливостей в умовах війни та особливості підготовки заявки).

🌐 Facebook

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організовали і провели 8 тренінгів з правової тематики, провели 4 групові та 3 індивідуальні психологічні зустрічі для ВПО. На базі Острозької академії презентували фотовиставку “Не мовчи, зупини”, яка присвячена розвінчуванню 12 найпопулярніших міфів про домашнє насильство.  


Rover.rent

Вадим Денисенко, Львів

Rover.rent — проєкт, ключова ідея якого в тому, що переселенці мають витрачати кошти на себе, а не на проїзд у львівському громадському транспорті чи таксі. Вони можуть взяти у нас велосипед на довгий час і користуватися ним поки не повернуться додому. Ми сподіваємось, що наявність велосипеда спростить для цих людей пошук роботи та сприятиме їх інтеграції у життя чужого їм міста.

🖼️ Instagram, 📱 Facebook,

🌐 Сайт

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: привезли з Європи (Данії, Польщі) та відремонтували понад 90 велосипедів, розробили та запустили сайт проєкту, підготували понад 100 велосипедів для безоплатного користування ВПО у Львові.


UA FirstAid

Олександр Якимчук, Київ

UA FirstAid — волонтерська організація, що забезпечує передову засобами тактичної медицини, та проводить навчання першої домедичної допомоги в умовах війни.

🌐 Сайт

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організували та провели 10 CLS-курсів з тактики порятунку життів у бойових умовах для 400 бойових медиків, передали на передову 1000 турнікетів, медичних аптечок, тепловізорів та мобільних радіостанцій, у співпраці з Офіс Дій та HelpHubua провели 5 волонтерських нетворкінгів для активістів та волонтерів Києва.

“Ми мали натренувати 120 людей, а натренували більше 500!”


Гра з домедичної допомоги

Христина Гафійчук, Івано-Франківськ

Мета проєкту полягає в тому, щоб якомога більше цивільних людей отримали базові навички з надання домедичної допомоги. Гра є як самостійним продуктом, оскільки міститиме на коробці qr код з посиланням на навчальні відео нашої команди (тобто лише переглянувши відео і погравши в гру учасники отримують базові навички). Також гра є складовою частиною наших вишколів.

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: розробили правила настільної гри з домедичної допомоги, провели апробацію з залученням сторонніх людей, підготували дизайн карток, поля, правил гри та коробки; провели 2 тренінги з домедичної допомоги для 60 людей.


Моїм.Рідним

Каріна Охрименко, Сумська обл.

Соціальна ініціатива «Моїм.Рідним» має на меті допомогти літнім жінкам: перетворити їхнє дозвілля на щось корисне та приємне, аби вони відчували свою важливість. З початку повномасштабного вторгнення проєкт змінив фокус: тепер бабусі допомагають захисникам. Жінки плетуть балаклави, виготовляють окопні свічки, передають консервацію та чаї, аби зробити свій вклад у перемогу

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: забезпечили бабусь-учасниць проєкту матеріалами для виготовлення хендмейд речей, з подальшими виставками та участю на фестивалі Всі.Свої, організували кемп громадської свідомості “неПересічні громадяни”- гібридний захід із підвищення громадянської свідомості для молоді м. Сум, м. Харків та Кременчуцького району на понад 100 людей.


Програма менторства 10:11

Ольга Руда, Київ

10:11 — це тримісячна онлайн-програма персонального менторства для старшокласників та старшокласниць з усієї України. Ми відбираємо та навчаємо менторів, поєднуємо їх з менті, і в парах вони три місяці працюють над персональними цілями менті та розвивають їхні мʼякі навички. Ми також популяризуємо менторство в Україні та розвиваємо спільноту менторів як професійну спільноту.

🖼️ Instagram 📱 Telegram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: провели шостий набір менторської підтримки для підтлітків—учнів 10—11 класів, залучивши на набір 59 менті (з яких 50 пройшли програму) та залучивши 43 нових менторів до спільноти менторів.


Школа журналістики і загального розвитку

Тарас Коваль,

Дядьковицька громада (Рівненська обл.)

Мета нашої школи — навчити молодь протидії поширенню дезінформації через серію тренінгових навчальних заходів та підсилити їхні навички у написанні та поширенні власних статей.

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організували та провели для молоді Дядьковицької територіальної громади 8 тренінгів, 2 семінари та 1 кінопоказ. Також облаштували приміщення молодіжного центру ТГ Дядьковичі, студенти Школи журналістики створили Youtube-канал, на якому випустили відео про новини про життя ТГ Дядьковичі.


Місто Марії: Щоденники облоги

Євгенія Відіщева, Київ

Це мультидисциплінарна документальна вистава, заснована на щоденникових записах та подальших інтерв’ю двох сестер, Насті та Ані, мистецьких активісток, які прожили місяць під російською блокадою Маріуполя.

Використовуючи поєднання театру, живої музики та відео-анімації, мета вистави — інформування іноземної аудиторії, заглиблення в контекст справжньої історії та менталітету України. Наша вистава не про страждання. Так, вона про біль і тугу, але в першу чергу — про силу та боротьбу двох сестер і всього українського народу.

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: провели 8 презентацій проекту для потенційних партнерів в Грузії, США Швейцарії, Німеччині, Польщі та Україні; залучили та зібрали творчу команду: акторка, музиканти та віджей; подали 4 заявки на отримання гранту


Пакуночок

Анна Нішніанідзе, Київ

Пакуночок — це як тіндер, але для благодійності. “Я метчу людей, які хочуть допомогти і надаю контакти для відправки пакуночків з продуктами, гігієною тощо. Бачу в цьому цінність. Адже ви допомагаєте конкретній людині і через це також розвивається культура допомоги”, – Анна.

🖼️ Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: в  період реалізації проекту комагда отримала більше 500 заявок на отримання допомоги та відправили 63 пакунки з продуктами харчування, одягом, іграшками та засобами особистої гігієни. Створили чат-бот. Змогли досягти в соціальних мережах в більше ніж 300 тисяч людей, отримали 200+ органічних згадок про проєкт.


Village Renovation

Денис Власенко, Бережани, Тернопільська обл.

Village Renovation — це проєкт про залучення молоді до реновації села через розвиток присадибного та сімейного фермерського господарства. Сільське господарство може бути цікавим, сучасним та ефективним. Village Renovation — це наступний крок до сталого розвитку українського села.

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: метою проекту є популяризація залучення активної молоді для розвитку і відбудови фермерських господарств України. Під час стипендіальної програми команді проєкту вдалось розробити детальний план реалізацію програми, сформувати команду та залучити партнерами 4 профільних ГО.

“Мені підтримка менторів допомогла сфокусуватися, знайти внутрішні ресурси, звернути увагу на важливі аспекти проекту, які я не врахував. Як на мене ці навпрямки повністю закрили мої потреби. В мене не було команди і не було розуміння, чим я можу зацікавити та мотивувавши людей. В процесі роботи над проектом, збору інформації, підготовки необхідних матеріалів, збору зворотного зв’язку від потенційних учасників (лайт варіант фокус груп) знайшлися люди, які дуже зацікавилися проектом та знайшли в ньому можливість реалізації своїх компетенцій”.


Міжнародна волонтерська кампанія BikesForUkraine

Наталія Князева, Київ

Мета проєкту — підвищити мобільність українських волонтерів і волонтерок, персоналу критично важливих комунальних служб, щоб зробити гуманітарну та іншу допомогу доступнішою для тих, хто найбільше цього потребує. Для цього команда збирає запити з найбільш постраждалих від війни регіонів та шукає партнерів серед бізнесів та європейських вело-організацій, що допомагають закривати ці запити. Проєкт започаткований наприкінці квітня 2022 року 6 українськими організаціями: Ініціатори: U—Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), ГО «Еко Місто» (Чернігів), ГО «Молодіжне об’єднання Екстрим стайл» (Суми), ГО «Міські реформи» (Харків), ГО «ФОРЗА» (Ужгород), ГО «ВелоВектор» (Одеса). 

🌐Сайт 🌐 Facebook

🖼️Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: організували та провели 5 великих міжнародних кампаній зі збору коштів, де було зібрано 20 000 євро; зібрали та доставили в Україну з-за кордону 1200 велосипеди, з яких 410 розповсюдили по Україні соціальним працівникам, волонтерським організаціям, дітям позбавлених батьківського піклування;  відкрили в Чернігові соціальну веломайстерню; продовжується адвокаційна кампанія щодо можливостей розвитку велотранспорту в Україні. 

“За ці три місяці нам вдалося передати більше велосипедів, ніж за попередні півроку та залучити досить значну суму коштів через донати. Крім того перерозподілити ролі в каманді так, аби всім було комфортно”.


United Youth

Анна Гусениця, Сумська область

United Youth — це освітній проєкт, який має на меті поглибити знання української молоді щодо механізмів реалізації молодіжної політики в країнах Європейського Союзу та навчити молодих лідерів представляти унікальний український досвід на міжнародні арені. Проєкт складається з двох частин: освітнього інтенсиву та панельних дискусій.

🖼️Instagram

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: провели дводенний освітній інтенсив для активної молоді України, залучивши спікерів-представників міжнародних організацій, Верховної Ради України, молодих лідерів думок тощо. Також провели панельні дискусії в межах створеної спільноти (учасників проєкту) молоді, на основі отриманих знань впродовж освітнього інтенсиву. Dovkola media

Альона Дєньга, Київ

Мета проєкту — розказати про існуючі волонтерські ініціативи, що з’явилися після повномасштабного вторгнення: відбудова, гуманітарка, еко-ініціативи, освітні тощо.

Чого вдалось досягти завдяки підтримці Офісу Дій: було зроблено три репортажі про волонтерські/гуманітарні ініціативи, які працюють на користь Києва та України з початку повномасштабного вторгнення: волонтерський штаб, ініціатива з пошиття одягу для військових, табір для ВПО, тощо.

🌐 Проєкт “свічки та сітки”

🌐 Табір для переселенців “Тур”

🌐 Волонтерський штаб “Гуркіт” 

“Найбільше досягнення — те, що проєкт взагалі продовжує реалізуватися в нинішніх умовах. Так як це повністю цифровий продукт, який залежить не тільки від того, чи є у мене світло та інтернет, а й від наявності цих простих речей у читачів dovkola. Те, що Україна не занурилась в тотальний тривалий блекаут дуже надихає”.