Акселератор з фандрейзингу для волонтерських ініціатив — це двомісячна програма для волонтерів та представників волонтерських організацій/ініціатив, під час якого учасники змогли покращити стратегію організації із залучення коштів. 

Це унікальна можливість отримати знання про ефективні інструменти та знайти нові способи роботи з пошуком фінансових ресурсів. Формат програми та робота з менторами дозволяє учасникам одразу впроваджувати на практиці почуте, та обмінюватись досвідом з колегами.

Нижче – опис проєктів та враження учасників та учасниць першого Акселератору.

ГО «Куп’янськ  – наш рідний дім». Вагон добрих справ

Сергій Овсянніков, Харків

ГО «Куп’янськ – наш рідний дім» разом з іншими благодійними фондами та громадськими організаціями з березня 2022 року розпочали реалізацію соціального проєкту: волонтерський логістичний центр надання гуманітарної допомоги Харківщині ХАБ «Вокзал».

Головною метою проєкту є об’єднання та консолідація зусиль громадських та благодійних організацій для вирішення гуманітарних проблем у громадах області та надання логістичних послуг іншим ГО з гуманітарною допомогою, що надходить залізничним та іншим транспортом до Харкова.

На сьогодні команда забезпечує допомогою понад 25 громад Харківської області, а також місця компактного проживання ВПО у Харкові.

🌐 Хаб Вокзал

🌐 «Куп’янськ – наш рідний дім» 

“Я вдячний собі за то, що був уважним до цікавих кейсів у фандрайзингу. Тепер більшість з того використовуємо у малих зборах або плануємо використати у головному”.


Благодійний фонд Dignitas. Ініціатива: Люті Пташки

Іван Ременець, Львів

Мета збору – зібрати 30 мільйонів гривень на придбання тактичних дронів українського виробництва, які допомагатимуть наближати Перемогу. Кожен такий дрон – це десятки врятованих життів.

🌐 Facebook 

📺 Instagram

🌐 Сайт

“Під час акселератору я розширив своє коло знайомств, почув цікаві ініціативи від учасників, отримав базово-практичні знання від менторів зустрічі.

Програма акселератору дуже класна. Для початківців, які планують займатись проектним менеджментом, це саме те що потрібно. Навчать всього, що необхідно: правильного позиціонування, розкажуть про практичні навички фандрейзингу, чітко і лаконічно створювати презентації під проект”.


Туристична українська родина (ТУР)

Людмила Бурдейна, Київ

ТУР – це команда, яка проводить родинну реабілітацію для внутрішньо-переміщених осіб в туристичних таборах з використанням арт-терапії.

Ціль організації: відволікти родини від війни, перезавантажити і надати нових позитивних емоцій. 

🌐 Facebook

“Тема фандрейзингу для мене нова. Все було цікаво пізнавати, вивчати. Організація оффлайн частини була така потрібна, бо вийшло і навчання і перезавантаження. Я отримала багато корисних, потрібних знань, ідей, які застосувала в нашій організації, а також емоцій”.


БФ “10 грн Прилуки”

Олександр Гуржій, Прилуки

Благодійний фонд “10 грн Прилуки” створено у 2017 році і за цей час було організовано більше 400 проєктів, публічних зборів, колаборацій, аукціонів, концертів на потреби сил оборони та цивільного населення.

🌐 Facebook

“Радий, що зрозумів, що і маленькі фонди можуть робити великі речі та зміг налаштувати правильно роботу в команді”.


Павучки Борщагівки

Ольга Кузакова, Київ, Софіївська Борщагівка

Павучки Борщагівки – це група волонтерів, які плетуть якісні маскувальні сітки для ЗСУ. Ці сітки допомагають захисникам сховатись від ворожого ока. Волонтери вже сплели та передали 3500 кв. метрів силам оборони.

🌐 Facebook

“Программа дозволила подивитись на ініціативу зі сторони. Навчання додало ідей та впевненості та зарядило енергією для подальшого розвитку та зростання організації”.


ГО “Простір Майбутнього України

Михайло Попович, Львів

Це команда українців-християн, яка з березня 2022 року допомагає українцям, які потерпіли від російського повномасштабного вторгнення. Організація працює у різних містах України, зосереджуючись на наданні системної допомоги та підтримки людям у потребі, зокрема вимушено переміщеним українцям, особливо дітям, сім’ям, та церковним спільнотам. 

🌐 Facebook 📺 Instagram

“Тішуся, що є команда людей, яка допомагає тим, хто допомагає іншим, адже після навчального інтенсиву, знайомства з менторами та іншими учасниками акселератору, я краще усвідомив свою зону відповідальності в ролі фандрейзера в моїй організації та побачив напрямки, на які нам, як організації, слід звернути увагу та їх розвинути. Хоч в Україні зараз багато викликів, але перебуваючи  в одному фізичному просторі разом з такими людьми є незгасаюче відчуття того, що не має виклику, який нам не під силу”.


Благодійний фонд «Рій»

Іванна Співаченко

Фонд допомоги війську, який турбується про фізичне відновлення Сухопутних військ ЗСУ, забезпечуючи їх мобільними лазне-пральними комплексами та спальними системами, а також допомагає жінкам військовослужбовців у стані вагітності та з дітьми дошкільного віку. 

🌐 Посилання на проєкт 

“Акселератор був ковтком повітря у прямому та переносному значенні. Гори, знання, оточення змінотворців – це було надихаюче та мотивуюче. Вдячна команді за відданість та професіоналізм”.


ГО “Звичайні люди”

Ірина Строєва, Харків

Команда ГО «Звичайні люди» займається благодійною діяльністю з 2019 року, надаючи допомогу постраждалим районам Харківської області, фокусується на психологічній підтримці та реабілітації через створення реабілітаційних центрів та таборів. Крім цього, мобільні бригади психологів працюють на деокупованих територіях, надаючи необхідну підтримку тим, хто стикається з панічними атаками, втратою близьких та складнощами адаптації.

“Я дуже вдячна акселератору за переворот моєї свідомості як керівника організації в переході від волонтерства до проєктного менеджменту. Програма та організація вражає своєю легкістю та дуже глибоким підходом менторів та організаторів. Дуже вдячна Офісу Дій за цей акселератор, завдяки вашій ініціативі наша організація вийшла на зовсім інший рівень”.


Проєкт “Центр підтримки сім’ї”

Юлія Ісаєва, Запоріжжя

Проєкт “Центр підтримки сім’ї” створено громадською організацією «Територія розвитку особистості «Інтеграція». Це фізичне місце,  в якому функціонує дитячий садок (в Запоріжжі не працюють офлайн державні садочки та школи), коворкінг для мам та гуртки для підлітків. У центрі надаються послуги, які сприяють адаптації та соціалізації дітей та мам з родин ВПО, родин військовослужбовців, та родин з прийомними дітьми та дітьми з інвалідністю.  

🌐 Facebook

“Саме завдяки участі у Акселераторі і під час нього було прийнято ряд важливих рішень про загальну координацію проєкту та розроблена фандрейзингова стратегія, а головне  — відкрито “Центр підтримки сім’ї”.

Офіс Дій чи не єдині в Україні, кому постійно вдається сформувати навколо себе аудиторію, спроможну до крутих проєктів та ефективних щоденних кроків до Перемоги”.


Let’s do it Ukraine Біла Церква

Анна Федченко, Біла Церква

Команда гуманітарного хабу «Let’s do it Ukraine SOS» Біла Церква допомагає ліками ЗСУ та лікарням, які лікують захисників. Вони опікуються ВПО,  які переїхали жити до Білоцерківщини –  надають їжу, предмети гігієни, побутову хімію, одяг, речі для дому, посуд інколи навіть меблі. Це такий собі банк речей, де білоцерківці можуть віддати своє ліжко чи холодильник, а ті, хто переїхали до Білої Церкви, можуть прийти і отримати це безкоштовно.

Також гуманітарний хаб опікується Комишанською громадою Херсонської обл. Раз на місяць команда возить гуманітарну допомогу жителям Херсонщини.

🌐  Facebook  

📺 Instagram

“Технології змінюються, креативні підходи змінюються. І щоб бути насправді крутим фандрейзером, потрібно надихатись найкращими українськими і світовими практиками.

А дізнатись про всі нюанси сучасного фандрейзингу можна лише в колі таких же закоханих у волонтерство людей, яких зібрав навколо себе Офіс Дій, тож якщо хочете мати дійсно надійних партнерів, а в деяких випадків ще й справжніх друзів з різних куточків України, тоді не вагаючись заповнюйте заявку і подавайтесь на всі активності від Офісу Дій”.


Благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ»

Русана Шарлай, Київ

Волонтерська спілка «ПОРУЧ» — це простір турботи та розуміння, який створюють переселенці. У просторі підтримують єдність країни та розвивають культуру волонтерства, допомагають переселенцям в Києві, проводять безкоштовні гуртки з творчості та активності для адаптації та соціалізації дітей.

 

🌐 Сайт

🌐 Telegram  

📺 Instagram


ВО “Автомайдан” Одеський осередок

Катерина Гуцол, Одеса

Волонтери проєкту допомагають ЗСУ автівками та технікою, роблять мобільні лазні та душові для військових, а також допомагають ВПО та громадам, які постраждали від військової агресії. 

🌐 Facebook

“Була дуже щаслива прийняти участь в програмі та отримати стипендію, яка нарешті дозволить нам реалізувати купу крутезних зборів та ініціатив. Програма допомогла нам також і удосконалити наші внутрішні процеси в організації”.


Благодійний фонд «Гуркіт»

Анастасія Гулько, Одеса

«Гуркіт» — волонтерська команда, що з початку повномасштабного вторгнення працює для закриття критичних потреб Сил Оборони, медиків та цивільних. Велику частку роботи складає пошук та якісна підготовка вживаних автівок для використання на фронті.

🌐 Facebook

🌐 Сайт


“Я рада, що завдяки акселератору змогла більш комплексно та «зі сторони» поглянути на нашу організацію. Під час навчання зробила для себе багато висновків щодо структури фонду, нашої стратегії роботи загалом та організації фандрейзингових кампаній зокрема. Й активно ділилася цими висновками з командою, ми разом рефлексували, шукали нові шляхи чи ідеї, і можу з упевненістю сказати, що нам вдалося стати трішечки кращими, ніж ми були до програми”.