Феміністична Майстерня. Сексуальна освіта в українських школах

Харчилава Тамара

Проєкт націлений на впровадження комплексної сексуальної освіти в українських школах, що відповідає стандартам ООН. За допомогою  тренінгів для львівських вчителів “Як викладати окремі питання щодо репродуктивного здоров’я та статевої освіти школярів та школярок” (щонайменше 400 вчителів/ок) планується підвищення інформованості в темі сенсуальної освіти. 

Основна візія проєкту –  глибокі зміни соціально прийнятих норм, протидія різним формам дискримінації і насильства, впровадження державного стандарту в школах щодо сексуальної освіти.

🌐 Фейсбук
🌐 Сайт

“Для мене стало корисним розуміння, як має бути сформована проблема в проєкті, як комунікувати та контактувати з міською владою. Також важливо було дізнатися, як міжнародна адвокація може допомогти нашому проєкту впроваджувати в школах обов’язкову сексуальну освіту”.


ГО “Асоціація Велосипедистів Житомирщини”

Кундіч Аліна

Впровадження велоконцепція в Житомирській міській територіальній громаді, яка дозволила б мінімізувати неякісні інфраструктурні проєкти і підвищила б безпеку руху в Житомирі та с. Вереси, яке є частиною громади.

🌐 Фейсбук
🌐 Інстаграм

“Я планую активізуватись із колегами та збільшити кількість членів ГО, активізувати велоспільноту та відстоювати активніше наші права у безпечному пересуванні в нашій громаді”.


Еко-хаб “Корисні відходи”

Самарська Олена

Проєкт націлений на створення сприятливих умов для розвитку домогосподарств за участю жінок для економічної активності місцевого населення Перещепинської громади.

🌐 Facebook

“Хочеться проводити більше адвокаційних проєктів в громаді, бо це саме шлях до демократії і включеності громади.”


ГО “Плато”

Діана Попфалуші

Проєкт “Систематизації кліматичної політики Львова” включає в собі –  мапування акторів та взаємозв’язків між ними з перспективою створення функціонуючої системи виконання взятих на себе обов’язків міста із впровадження кліматичної політики.

Вирішує проблему хаотичного впровадження кліматичної політики, або ж уповільнення виконання певних кроків через відсутність комунікації між окремими акторами.

🌐 Фейсбук

“Пропрацювали ідеї двох кампаній, залучили фінансування на одну з них (ширшу). Далі плануємо втілювати напрацьоване”.


Спільно HUB

Шевченко Ірина

Команда займається безпекою дорожнього руху та розвитком сталої мобільності в місті Кодима.Основна місія проєкту полягає в тому, щоб вплинути на ОМС і заохотити їх створювати міські простори та інфраструктуру, орієнтовані на пішоходів і велосипедистів в першу чергу. Керуватись принципами сталої мобільності при побудові дорожньої інфраструктури.

🌐 Facebook

“Пропрацювали ідеї двох кампаній, залучили фінансування на одну з них (ширшу). Далі плануємо втілювати напрацьоване”.


Адвокація молодіжної політики та участі в Степанській громаді

Гаврилюк Сергій

🌐 Instagram

“Адвокаційна кампанія з просування змін молодіжної політики у Степанській громаді стане поштовхом до комплексного рішення описаної проблеми, розпочне розробку та затвердження локальної програми для розвитку молоді, зокрема з врахуванням потреб та інтересів молоді віком 25+, яка буде посилена створенням молодіжної ради та молодіжного бюджету участі”.


Зелена Борщагівка

Тамара Гринчик

Зелена Борщагівка – ініціатива зі створення парків і скверів у Софіївській Борщагівці (зокрема шляхом збереження самосійних дерев).

“За два місяці встигла небагато, перебуваю на підготовчому етапі. Далі планую активну інформаційну кампанію, залучення якомога більшої кількості односельців до обговорення проблеми, пошуку рішень; створення ініціативної групи, напрацювання детального проєкту майбутнього парку; створення петицій місцевого рівня; участь у засіданнях сільради.”


ГО “Нуль відходів Львів” / Zero Waste Lviv

Кугук Надія

Проєкт націлений на створення міського майданчика (центру сортування) для мешканців, куди можна було б самостійно привезти і безкоштовно віддати чи відсортувати відходи, які доцільно відправити на переробку, перевикористання чи правильну утилізацію.

🌐 Facebook
🌐 Instagram


ГО “Лада”

Марина Марченко

Проєкт займається впровадження програми турботи про матерів у післяпологовому періоді в Україні.

🌐 Instagram

“Ми не тільки допомагаємо мамам знайти можливості для працевлаштування, а і самі створюємо їх, беручи на роботу жінок з дітьми. Тим самим ми будуємо власний успішний досвід взаємодії, що руйнує міфи і стає основою для нашої роботи!”


Реставрації  “Будинку Сковороди”

Ткаченко Микита

Ініціатива пов’язана з питаннями реставрації “Будинку Сковороди” у селищі Бабаї.

🌐 Facebook

“Наша команда займається питаннями збереження пам’ятки архітектури місцевого значення «Будинок, у якому в 70-х роках XVIII ст. жив Г. С. Сковорода». До нашої діяльності також входять активності з розробки туристичного маршруту для привернення додаткової уваги до проблеми збереження пам’ятки архітектури.”


Безбар’єрність у м. Чернівці

Кошоватий Семен

Проєкт планує вирішити одразу кілька проблем:
Перша – доступність простору для людей з інвалідністю, в т.ч. поранені військові які знаходяться на реабілітації. Для цього будемо вимагати організовувати доступний простір у місті, зокрема в парках, скверах, лікарнях, аптеках та ін.
Друга – прийняття документів, які регулюватимуть та контролюватимуть якість поточних ремонтів та реконструкцій, щоб вони одразу робили якісними, в тому числі робились безбар’єрні простори, велодоріжки та ін.
Третє – організація зв’язності між такими реконструкціями, щоб велодоріжки могли з’єднуватись одна з одною, а тротуари були одинаковими.

🌐 Instagram

“Найбільш корисним був саме офлайн інтенсив, на якому дуже багато речей стали на свої місця. Деяка інформація мені була відома, але не в’язалась із загальними речами, а вже після інтенсиву – ми змогли побудувати чіткий план адвокаційної кампанії”.


ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”

Пігурська Тетяна

Проєкт займається розробкою і впровадженням обласної програми підтримки громадянського суспільства. Організація планує дослідити діючі програми в обласній раді, враховуючи зміни в регіоні через війну, та напрацювати і внести до них зміни.

“Цінністю для мене стали люди, які брали участь в акселераторі. Це була чудова можливість познайомитися з класними активістами й активістками з інших областей, почути їхній досвід.”