13
Jun
2024

Третій набір стипендіальної програми для підтримки українських активістів та ініціатив

У 2023-ому Офіс Дій запускає третій набір стипендіальної програми для підтримки українських активістів та ініціатив

Завдяки стипендіальній програмі ми хочемо підтримати суспільно-корисні громадськи та /або медіа проєкти, які допомагають суспільству та країні в подоланні криз, які з’явились через російське вторгнення 24 лютого 2022 року та/або націлені на побудову та зміцнення проукраїнської позиції в сіті.

Стипендіальна програма це: фінансова, психологічна та менторська підтримка, ваша участь в нетворкінгах та  внесок в спільноту. 

Стипендію можуть отримати активісти, правозахисники, журналісти, представники громадського сектору та волонтерських ініціатив, які залишилися без роботи або без фінансування своєї попередньої діяльності внаслідок воєнних дій. 

Важливо: програма поширюється як на учасників, що знаходяться в різних містах України, так і на тих, хто був змушений виїхати за кордон з міркувань безпеки.   

Пріоритетні напрямки проєктів:

 • Проєкти, що сприяють відбудові країни та підвищенню економічного та інтелектуального потенціалу громадян;
 • Інформаційна діяльність та боротьба з дезінформацією;
 • Документування воєнних злочинів рф;
 • Розвиток локальних громадських та/або волонтерських рухів та ініціатив;
 • Освітні проєкти.
 • Проєкти, спрямовані на відновлення психічного стійкості та соціальної активності громадян, в тому числі з числа ВПО.

Розмір стипендії: 500 $ на місяць. 

Тривалість програми: 3 місяці.

Під час відбору проєктів наша команда буде зважати на такі фактори:

 • Вмотивованість учасників_ниць підсилювати свої проєкти завдяки допомозі менторів та бажання ділитись корисним досвідом з іншими учасниками_цями програми;
 • Суспільна користь та актуальність теми проєкту в контексті криз, які з’явились через російське вторгнення 24 лютого 2022 року;
 • Спроможність досягати запланованих цілей у своїх проєктах.

Стипендії індивідуальні. У випадку, якщо подається декілька людей зі спільного проєкту, після проведених співбесід, стипендія буде надана 1 людині. Переглянути історії стипендіатів та стипендіаток, які стали фіналістами першої і другої когорти, можна в Інстаграмі Офісу Дій за тегом #СтипендіатиОфісуДій

Дедлайн – 1 березня 2023 року, 20:00

Окрім проєктної, програма передбачає також соціальну й освітню складові. Всі учасники зможуть отримати менторську підтримку від експертів для розвитку своїх ініціатив за напрямами: проєктний менеджмент, комунікації та фандрейзинг, а також взяти участь в тренінгах та нетворкінгах задля отримання нових знань і знайомств.

Одна з можливостей стипендіальної програми – це допомога менторок/ів у розвитку ваших ініціатив. Наші ментори/ки – це експерти/ки з міжнародним досвідом, до яких ви зможете звернутися за порадами щодо підсилення вашої діяльності:

Віктор Артеменко – консультант міжнародних проектів, активіст, нетворкер. Спеціалізується на стратегічному плануванні та розвитку людського капіталу. Допоможе з плануванням та стратегічним розвитком ваших проєктів.

Світлана Колодій – програмна фахівчиня із залучення приватного сектору та стійкості в USAID/ENGAGE, екс-координаторка української краудфандингової платформи «Спільнокошт» та програм у ГО “Global Office” (GOxChange, Вліпи за себе), експертка з фандрейзингу та проведення краудфандингових кампаній. Допоможе підсилити напрям залучення ресурсів для реалізації проєктів.

Анна Пихтіна – комунікаційниця міжнародних громадських ініціатив та програм USAID (USAID Проєкт Енергетичної безпеки, USAID “Мріємо та діємо”,) та громадських організацій (Garage Gang, Action Office), яка має понад 7 років досвіду комунікацій для змін. Допоможе підсилити комунікаційний напрямок.

Формати співпраці з менторами/ками:

Індивідуальні зустрічі. В кожного учасника/ці буде можливість мати щонайменше 2 індивідуальні зустрічі з ментором/менторкою ~ до 30 хв кожна. Завдяки цим зустрічам ви зможете заглибитися в суть питання саме по вашому проєкту.

Індивідуальні зустрічі – це про зустріч вас та вашої команди з менторками/ами. Присутність ваших колег, звісно, є на ваш розсуд, однак це може позитивно вплинути на ефективність зустрічей. 

Першим етапом стануть зустрічі з Віктором Артеменком, які допоможуть вам та команді розібратися зі стратегічним розвитком проєкту, чітко та лаконічно описувати проєкт та відповідати на питання “щоби що?”. Цей етап зустрічей триватиме орієнтовно 2 тижні. 

Після цього на другому етапі індивідуальні зустрічі розпочнуться з Світланою Колодій та Анною Пихтіною, на яких вже будете працювати над питаннями фандрейзингу та комунікації відповідно.

Відгуки про менторство: 

 • Віктор професіонал своєї справи на 1000%. Попав в мою потребу. Змусив думати та ширше бачити всю суть проєкту. Відкриті питання, які він влучно ставив дозволяли самостійно робити аналіз та відкриття. Дослідження, пошук, зростання, новий погляд на написання проєктів – це те за що я вдячна“.
 • “У мене була одна зустріч із паном Віктором, було дуже інформативно та корисно, є куди рости у проектному менеджменті”.
 • “Я по іншому поглянула на роль коммунікації в проєкті. За допомогою Анни змогла виділити основні цільові аудиторії, побачити нові, яких до того не бачила. Експертка допомогла мені сформулювати розуміння того, що я хочу, щоб почули люди про мій проєкт. До зустрічі з менторкою я не до кінця розуміла важливість коммунікації, не приділяла значної уваги мові на якій я говорю з цільовими аудиторіями. “Чим простіше – тим краще. Говори, так, як би пояснювала бабусі. Говори людською мовою”, – поради від менторки запамятала та взяла з собою. Окрема подяка за ребрейндінг назви проєкту “Жовта валізка”. Сподобалось та зайшло ЦА”.
 • “Анна допомогла поглибити знання з того як працювати над комунікаційною стратегією організації, як її реалізовувати”.
 • “Світлана допомогла зрозуміти та переглянути відносини з партнерами по залученню додаткових ресурсів. Мій запит був – робота з місцевим бізнесом для залучення ресурсів в проєкт. Вона допомогла мені зрозуміти, як поетапно вибудовувати ці стосунки. Змінила взагалі моє уявлення про залучення ресурсів. Я соромилася просити… Світлана пояснила як будувати відносини і партнерства з донатерами та партнерами. Дякую за компетентність і можливість для зміни моїх установок”.

Ще однією можливістю в Стипендіальній програмі від “Офісу Дій” є отримання безоплатної та конфіденційної психологічної допомоги онлайн. Цю можливість ми надаємо спільно з ініціативою “Небайдуже”. “Небайдуже” – це команда з понад 100 досвідчених українських психологів i психотерапевтів, які знають, як підтримати дорослих i дітей в умовах війни.

Маєте запитання? Пишіть нам в Інстаграм чи Facebook або на community@actionoffice.org.

Приходьте на волонтерські нетворкінги (кожний другий четвер), аби поспілкуватись з командою Офісу Дій та випускниками попередніх когорт стипендійної програми. За усіма анонсами зручно слідкувати в соцмережах Офісу Дій: Інстаграм, Facebook, Telegram-канал.